DARMOWE oprogramowanie Autodesk dla szkół – dowiedz się więcej podczas targów Arena Design!

Program warsztatów na stoisku Autodesk, Arena Design

Program warsztatów na stoisku Autodesk podczas targów Aren Design w Poznaniu.

Szanowni Państwo, 

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Autodesk podczas targów Arena Design w dniach 17-20.02.2015 i poznania programu edukacyjnego “Zaprojektuj przyszłość” skierowanego do polskich szkół.

Autodesk to jeden z wiodących producentów oprogramowania do projektowania i drukowania 3D, używanego przez architektów, inżynierów i branżę animacji komputerowych na całym świecie. Przy pomocy oprogramowania Autodesk powstały takie projekty jak słynny drapacz chmur Shanghai Tower czy obsypany Oskarami Avatar.

Napisano w Szkolenia i Warsztaty

Fanpage

Fanapage Design the Future

Oficjalny fanpage Design the Future Poland

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpega Design the Future stronie facebook.com. Na naszym profilu facebookowym będziemy informować o postępach międzynarodowego projektu jakim jest Design the Future.

Napisano w Uncategorized

Gala

2P2A2341

 

W imieniu zespołu Projektu Pilotażowego Design the Future Polska 2014 chcemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim jego uczestnikom, za tak aktywne i poważne zaangażowanie. Wydarzeniem kończącym cały Projekt była Gala, która odbyła się 23 czerwca na kampusie WSNHiD przy ulicy Kutrzeby.

Podczas gali na wszystkich uczestników czekały ciekawe aktywności, między innymi konkurs na najszybsze złożenie modeli wykonanych dzięki programowi Autodesk 123D Make, w który zwyciężyło Gimnazjum Sióstr Urszulanek. Równocześnie, dla zwiedzających była dostępna wystawa wszystkich modeli wykonanych w trakcie projektu Design the Future.

Dwoje Student Experts: Andrzej Paśniewski oraz Adam Lempart, przeprowadzili prezentację narzędzi z rodziny 123D Apps: 123D Catch oraz 123D Make. W pierwszej kolejności, wybrany obiekt – pączek, został przez nich kilkanaście razy sfotografowany, z każdej strony. Następnie, po wysłaniu a następnie przetworzeniu go w chmurze, na serwerach Autodesk’u, został pobrany a następnie zaprezentowany jako trójwymiarowy model w formacie .STL dzięki programowi 123D Catch. Następnym punktem show technologicznego była prezentacja obiektu w programie 123D Make, który służy do przygotowania modeli do druku 3D lub wycięcia go na ploterze. Na zakończenie, pączek został zaprezentowany jako trójwymiarowe odwzorowanie modelu w formie rzeczywistej: wycięty z płyt HDF za pomocą lasera i złożony w bryłę.

Wręczono również wyróżnienia dla najlepszych projektów spośród wszystkich uczniów.

 

2P2A2503

 

2P2A2505

 

2P2A2544

 

2P2A2546

 

2P2A2626

 

2P2A2283

 

 

2P2A2378

 

 

Napisano w Szkolenia i Warsztaty

Zakończenie projektu – Gala

DesignTheFuture logo

 

23 czerwca na WSNHiD odbyła się gala kończąca projekt. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz Student Experts za wzięcie udziału w projekcie.

Napisano w Szkolenia i Warsztaty

Gala 23.06.2014

DesignTheFuture logo

 

Zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz Student Experts biorących udział w projekcie Design The Future na Galę kończącą projekt.

 

Gala odbędzie się  23 czerwca w sali 004 na WSNHiD przy ulicy Gen. Tadeusza Kutrzeby 10 w Poznaniu. Podczas gali odbędzie się konkurs składania projektów, wręczone zostaną wyróżnienia dla najlepszych projektów oraz prezentacja narzędzi Autodesk z serii 123D Apps.

 

Serdecznie zapraszamy!

Napisano w Szkolenia i Warsztaty

Projekty wykonane w 123D Make

Poniżej prezentujemy zdjęcia niektórych projektów wykonanych przez uczniów w programie 123D Make:

IMG_0585

IMG_0557

IMG_0583

IMG_0580
IMG_0589

Napisano w Narzędzia Autodesk

Autodesk 3D Printing: Behind the Scenes

Napisano w Uncategorized

Wydruk projektów na drukarkach 3D

IMG_0544 IMG_0542 IMG_0539 IMG_0545

Napisano w Szkolenia i Warsztaty

Zakończenie zajęć w Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu!

 

Miło nam poinformować, iż zakończyły się zajęcia w Gimnazjum Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Poznaniu.

 

Uczniowie otrzymali zaprojektowane przez siebie modele. W trakcie ostatnich zajęć uczestnicy dyskutowali o wadach i zaletach swoich projektów. W szczególności zwracano uwagę na użyteczność zaprojektowanych przedmiotów – breloka do kluczy oraz organizera do słuchawek. Uczniowie przekonali się, jak złożony jest proces produkcji, oraz o czym powinni pamiętać, przy tworzeniu przedmiotów użytkowych – użytkowniku docelowym, który będzie z danego przedmiotu korzystał. Dzięki nabytemu doświadczeniu uczniowie wiedzą, że już w fazie projektowania należy skupić się na użyteczności danego przedmiotu, a także pomyśleć o możliwych wadach i starać się je wyeliminować zanim przedmiot trafi do produkcji.

Napisano w Szkolenia i Warsztaty

Top 500 success stories: Design the Future Polska

Napisano w Szkolenia i Warsztaty